FAQ - Najczęstsze pytania

Najczęstsze zadawane pytania

oraz pytania i odpowiedzi.

 • Status realizacji zamówienia można sprawdzić logując się na swoje konto – w zakładce Zamówienia
 • O każdym etapie informujemy również drogą mailową oraz SMS

Fakturę elektroniczną załączamy do powiadomienia mailowego z potwierdzeniem przyjęcia płatności

Możemy poprawić tylko niewielkie pomyłki na fakturze, na przykład literówki w nazwie firmy czy adresie. Jeśli na Twojej fakturze jest taki błąd – napisz na bok@ecomfy.pl

Jeżeli na Twojej fakturze jest inny rodzaj błędu, np. brak lub błędny NIP– nie będziemy mogli go poprawić. Pamiętaj, że możesz zwrócić produkty w ciągu 14 dni od zakupu.

[Podstawa prawna: art. 88 ustawy o VAT; art. 106b ustawy o VAT]

 1. Wybierasz produkt dopasowany do wielkości Twojego pomieszczenia.
 2. Wybierasz usługę montażu dla konsumenta lub dla firmy.
 3. Płacisz wygodną i bezpieczną formą płatności online.
 4. Po opłaceniu zamówienia, otrzymasz od nas formularz do wypełnienia w którym określisz szczegóły dotyczące zlecenia wraz proponowaną datą i godziną montażu.
 5. Po wysłaniu formularza, potwierdzimy przyjęcie zlecenia.
 6. Oczekujesz na montaż! 😀

Montaż podstawowy, oznacza: wykonanie otwory w ścianie, montaż jednostki zewnętrznej na podkładkach anty rezonansowych lub uchwycie ściennym (do 3 metrów wysokości), instalacje jednostki wewnętrznej (do 3 metrów wysokości), wykonanie instalacji freonowej pomiędzy jednostkami (do 3 metrów długości w korytku lub przygotowanej bruździe), podłączenie klimatyzatora do istniejącej instalacji elektrycznej (do 3 metrów długości), grawitacyjne podłączenie odpływu skroplin (do 6 metrów długości), wykonanie próżni w układzie, próba szczelności, uruchomienie oraz sprawdzenie działania klimatyzatora, przeszkolenie klienta w zakresie obsługi.

Cennik usługowy znajdziesz: TUTAJ

Dostawy realizujemy bezpłatnie transportem własnym w promieniu 100 km od Zielonej Góry.

Tak, wszystkie usługi montażowe realizujemy wraz z usługą wniesienia.

Spis okresów gwarancyjnych znajdziesz: https://ecomfy.pl/serwis-i-gwarancja/

Wystarczy że uzupełnisz stosowny formularz: WYPEŁNIJ FORMULARZ

 • Masz 14 dni na powiadomienie nas o odstąpieniu od umowy, czyli o chęci zwrotu zakupionych produktów. Jeśli chcesz zgłosić zwrot: WYPEŁNIJ FORMULARZ
 • Pamiętaj! W przypadku gdy towar zamawiasz z usługą montażu, musisz sprawdzić swój towar przed realizacją montażu w obecności ekipy montażowej. W przypadku, gdy towar zostanie zamontowany, nie będzie podlegał możliwości zwrotu.
 • Oddamy Ci pieniądze w ciągu 14 dni od dnia Twojej rezygnacji.

Wybierając klimatyzator trzeba kierować się wyborem spośród 4 kategorii: moc urządzenia, funkcje, wygląd i cena.

 1. Moc urządzenia a wielkość pomieszczenia: najbardziej optymalną miarą jest uznanie mocy 1 kW dla 10 metrów kwadratowych. Przykładowo: urządzenie o mocy 3,4 kW dopasowane jest do wielkości pomieszczenia między 30 a 40 metrów kwadratowych. Każde urządzenie w naszym sklepie podzielone jest na warianty, a każdy wariant dopasowany jest do wielkości pomieszczenia.
 2. Funkcje: podstawowe modele klimatyzacji przeznaczone są do schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia i jeśli Twoim celem jest ogrzać lub schłodzić pomieszczenie to nie szukaj rozwiązań na siłę i wybierz najniższy model. Podstawowe modele są wyposażone w niezbędne funkcje jak moduł WiFi. Reszta funkcji jest uzależniona od preferencji. Opis funkcji znajdziesz w poniższych odpowiedziach.
 3. Wygląd: jest to często bardzo pomijana kwestia w doborze urządzenia. Klimatyzator pełni ważną funkcję wystroju pomieszczenia. Wybierz klimatyzator, który spełnia Twoje oczekiwania w kwestii designu!
 4. Cena: Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kwestie dopasuj urządzenie do Twojego budżetu.

 

Aby wyliczyć średni koszt ogrzewania i chłodzenia, wystarczy pomnożyć wartość określoną w poborze mocy w trybie ogrzewania / chłodzenia (wartość znajdziesz w specyfikacji produktu) i pomnożysz ją przez stawkę za energię elektryczną (wg Ustawy o Środkach Nadzwyczajnych, stawka nie wynosi więcej jak 0,69 kWh).

Przykładowy Koszt Ogrzewania:

1️⃣ Godzina ogrzewania kosztuje 0,67 zł ⏰
2️⃣ 8 godzin dziennie kosztuje 5,35 zł🔥
3️⃣ 30 dni w miesiącu kosztuje 160,63 zł 📅

Obliczono na najpopularniejszym produkcie o mocy 3.5 kW: https://ecomfy.pl/product/aux-freedom/